— A ma pan nakaz?

Sharon
Posty: 0
Rejestracja: pt cze 17, 2022 12:45 pm

— A ma pan nakaz?

Post autor: Sharon »


— Czytał pan oskarżenie? Będzie też pan znał prawdę w wypadku, gdyby już pan nic więcej nie usłyszał o pańskim nieszczęsnym korespondencie. - Skoro tak powiedział, to jest to prawda. Gdy spostrzegła, że ucieka w fałszywym kierunku, miała już odcięty odwrót. Tak, ona zeszła do saloniku i jestem pewna, że zechce z panami porozmawiać, ale nie można jej zbytnio dręczyć pytaniami, ponieważ nie ma cierpienia, które zostałoby jej oszczędzone. Sal Penrose był protegowanym Corrada Prizziego.
Fragment treści przypomina wezwanie na schadzkę. Fragment treści przypomina wezwanie na schadzkę. A teraz najważniejsze. - Szałowa babka w zielono-żółtej sukni. Nie! To była sprawa życia i śmierci — mojej lub jego, a nawet dużo więcej — jego lub jej, jakże więc mógłbym ją zostawić na pastwę tego szaleńca! Tak właśnie doszło do zabójstwa.
", czyli "O #/10#00 T. – Pan inspektor uczynił już wszystko, co tylko się dało, ja zaś postanowiłem przetrząsnąć okolicę, byle tylko odszukać zabójcę biednego Strakera i odzyskać mego cennego konia. -Ja tego nie powiedziałem.
Wszędzie później napotykaliśmy podobnie wykrzywione grymasem twarze, które zdawały się drwić z naszej przerażającej sytuacji, uśmiechając się ponuro, bezgłośnie wobec nieszczęsnych niedobitków ludzkości.


- Proszę usiąść - głos Sherlocka był, jak zwykle w takich przypadkach, uspokajający. - Przecież to nasze pieniądze! Moje i Henry'ego! - Nie. Do policji nie wpłynęła żadna skarga. Przyszło mi na myśl, że być może, została zamknięta przez przeoczenie, wobec czego wyjęłam z wiązki moich własnych kluczy jeden i spróbowałam tę szufladę otworzyć. W istocie ten człowiek rzucał mi wyzwanie.
Jeśli chodzi o Raymonda, to Marco został powitany bardziej niż gorąco. Holmes oparł się o poduszki powozu i rozmowa urwała się. Sprawa ma jeszcze kilka niejasnych punktów. Był bezdzietny, miał służącą, finansowo powodziło mu się zupełnie dobrze. – Czy ma pan dobrą pamięć? Bo co miałby z nią zrobić?
Jest to impuls dominujący nad wszystkimi i nieraz z niego korzystałem. — Jak rozumiem, wniosła panu pokaźny posag? Czując, jak Holmes przyciska lekko swoje ramię do mojego, domyśliłem się, że on również obserwuje wnętrze pokoju. Człowiek, który odważył się wystąpić przeciw kościołowi, ginął i nikt nie potrafił powiedzieć, co się z nim stało. Całkowity dochód, który w okresie śmierci wdowy wynosił niemal 1100 funtów szterlingów, obecnie nie przekracza 750 funtów szterlingów, wskutek spadku cen w rolnictwie.
On przynajmniej będzie umiał spojrzeć na problem obiektywnie. - Podaj mi ołówek i kartkę papieru. Edward uśmiechnął się dobrodusznie, pogłaskał ją po głowie i podniósł z podłogi neseser.
— Ależ to straszne, straszne — zawołała dama, na pół śmiejąc się i płacząc. Nagroda trzecia: 200 funtów. — Tak, spodziewam się, że wpadnie do nas parę osób — powiedział. — Tak, spodziewam się, że wpadnie do nas parę osób — powiedział.
ODPOWIEDZ